10:00 Registrácia účastníkov

14:00 Otvorenie konferencie

 

Sekcia TeX a jeho priatelia

 

14:05 Jan Šustek: Ukázky neobvyklého použití TeXu

14:25 Jiří Rybička: Výsledky výuky zpracování textů

14:45 Pavel Stříž: Čištění zdrojových souborů přes Lua(TeX)

 

Prestávka

 

15:40 Aleš Kozubík: Automatizácia tvorby tabuliek z dát uložených vo formáte .csv

16:00 Rudolf Blaško: Asymptote a LaTeX

16:20 Miroslav Biňas: Zostavovanie LaTeX dokumentov ináč a využitie dedičnosti pri tvorbe šablón

16:40 Pavel Stříž: Dávkové soubory spouštěné z PDF pod Linuxem

 

09:00 Otvorenie druhého rokovacieho dňa

 

Vyžiadané prednášky

 

09:00 Jan Šustek: Output rutina TeXu a její použití

10:00 Miloš Korenčiak: Git a GitHub – ako vyvíjať Open Source

 

Prestávka

 

10:45 Miroslav Biňas: Ako písať dobré bash skripty

11:05 Michal Kaukič: Nim – lepší Python?

11:25 Tomáš Majer: Arduino ako kontrolér pre alfanumerické displeje a iné svetielka

11:45 Miroslav Biňas: Čo všetko som sa pri programovaní Arduina naučil zle

12:05 Martin Šechný: Terminológia v informačných technológiách, informatike a informatizácii

12:25 Pavel Stříž: Ze světa CNC obráběcích strojů

 

Prestávka na obed

 

14:15 Seminár o práci na GitHube – vedie Miloš Korenčiak

16:00 Arduino workshop – vedie Tomáš Majer

 

Po skončení seminárov spoločné neformálne posedenie pri guláši (cca o 18:00 pri altánku za fakultou).

 

08:30 Registrácia účastníkov sekcie OpenGIS & OpenData

09:00 Otvorenie tretieho rokovacieho dňa

 

1. blok OpenGIS

 

09:15 Alžbeta Gardoňová: QGIS pre dennú GIS prax

09:45 Peter Márton: Prvý rok s QGIS a otvoreným softvérom pre GIS vo vyučovaní

10:15 Miloslav Ofúkaný: Ako mi pomáha QGIS pri práci s komunitami

 

10:30 – 10:45 Prestávka

 

10:45 Jan Růžička: Zapojení studentů VŠB-TUO do projektu PÁTRAČ

11:15 Adam Mydla: OpenStreetMap ako nástroj humanitárnej pomoci

 

11:45 – 13:00 Prestávka na obed

 

2. blok OpenData

 

13:00 Mariana Hurná: Ako dať mestským dátam nový rozmer, katalóg OpenData a OpenGeoData mesta Prešov

13:45 Miloš Korenčiak: Rastrové meteodáta v Pythone. Efektívne

 

14:30 – 14:45 Prestávka

 

14:45 Martin Kalivoda: Nový digitálny model reliéfu SR 

15:15 Miroslav Ševčík: Aktualizácia priestorových údajov v rezorte Úradu geodézie kartografie a katastra Slovenskej republiky

15:45 Tomáš Dekan: Webové aplikácie a mapové služby v rezorte Úradu geodézie kartografie a katastra Slovenskej republiky

 

16:15 Ukončenie sekcie prednášok (všetky abstrakty)

 

16:30 – 20:00 Prvý Missing Maps mapathon v Žiline